Daiva Vaitkevičiūtė. „Pasimatymas su žudiku” – erotinis meilės romanas (I dalis)

LYGINIMAS SU INOS PUKELYTĖS ROMANU „PRANCŪZIŠKAS ROMANAS”.

daiva-vaitkeviciute-pasimatymas-su-zudiku1Pasimatymas su žudiku“ – tai dar vienas lietuvių meilės romanas, priklausantis populiariosios literatūros lobynui.

Autorė Daiva Vaitkevičiūtė, parašiusi keletą šiuolaikiškų meilės romanų („Monikai reikia meilės“, „Moterys meluoja geriau“), imasi pasakoti erotišką, kiek šiurpoką ir ironijos kupiną istoriją, kurios veikėjai – šių dienų žmonės: stiprūs, veiklūs, valdantys pinigų pasaulį ir gerai pažįstantys juos supančią aplinką.

Romanas imamas pasakoti tradiciškai įvedant meilės trikampį kaip ir Inos Pukelytė romane. Po nepavykusios eilinės meilės istorijos, kai herojė Sibilė Gorskytė (vardas nelietuviškas, nors romane pasakojamoji istorija, vietovės ir realijos gerai atpažįstamos), išsiskyrusi su ją apgaudinėjusiu Gerimantu, sėda į savo automobilį ir pašėlusiu greičiu lekia namo į Vilnių, tačiau visai atsitiktinai tampa užsakomosios žmogžudystės liudininke. Nuo šios vietos meilės romanas (vertėtų suabejoti, ar tikrai meilės, jei tiek daug romane kriminalo) pagauna pagreitį: žudikas ir jo gauja ima persekioti jauną merginą, stengiasi pašalinti liudininkus. Bet merginos ginti stoja jos tėvas Valentinas, pravarde „Kryžius“ ir dar keturi jo broliai (Silvestras, Virmantas, Benediktas ir Klemensas), praeityje atlaikę ne vieną kruviną susirėmimą su kriminalinėmis gaujomis. Taigi prasideda „katės ir pelės“ žaidimas: Sibilė Gorskytė nuolat bėga slėptis į skirtingas vietoves, kur ją saugo vienas iš dėdžių, o žudikas ją suranda, bet nesugeba pričiupti. Gaudynės tęsiasi net ir per klasės susitikimą, kur jau iš tiesų įpinama taip lauktoji meilė Bartui, buvusiam klasės draugui. Tik deja, jai nelemta vėl atgimti, nes vaikinas jau vedęs. Dūžtančios svajonės ir meilė atveria kitas galimybes: paaiškėja, kad žmogžudys yra ne tas, kuo dėjosi – tai asmuo iš kovos su organizuotais nusikaltimais biuro (iš specialiųjų tarnybų), kuriam Sibilė patiko nuo pat pirmo susitikimo, tad nedvejodamas pakviečia ją į pasimatymą. Gorskytė pasiduoda likimui ir po nesėkmingų meilės paieškų pasiryžta susitikti su naujuoju draugu.

___________________________

Daugiau apie tai skaitykite:

Populiarioji literatūra. Meilės romanas
Barbaros Cartland meilės romanas „Žavioji melagė”
Populiarioji lietuvių literatūra
Inos Pukelytės „Prancūziškas romanas” arba romanas Prancūzijoj (I dalis)
Inos Pukelytės „Prancūziškas romanas” arba romanas Prancūzijoj (II dalis)
Daiva Vaitkevičiūtė. „Pasimatymas su žudiku” – erotinis meilės romanas (II dalis)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *