1. Klasė: 10 d
2. Dalykas: lietuvių klaba
3. Mokytojas: ……..
4. Pamokos tema: Dalyvių kirčiavimas
5. Pamokos tikslai:
a) mokomieji: mokiniai turi įgyti žinių apie dalyvių kirčiavimą.
b) lavinamieji: išlavinti mokinius, remiantis veiksmažodžių kirčiavimo taisyklėmis, kirčiuoti dalyvius (analogiškas kirčiavimas).
c) auklėjamieji: auklėti kultūringą ir dorovingą asmenybę, diegti gimtosios kalbos žinias, formuoti darbinius įpročius.
6. Pamokos tipas: naujos temos išdėstymas, praeitos trumpas pakartojimas.
7. Metodai: mokytoja derino įvairius metodus – informacinius, operacinius. Informaciniai: aiškinimas, demonstravimas. Operaciniai: treniruotė, kontekstinės pratybos, rašymo darbai.
8. Priemonės: taisyklių pavyzdžiai lentoje, vadovėlis.
Pamokos eiga | Pamokos eiga | ||
Pamokos dalys ir laikas | Mokytojo veikla | Mokinio veikla | Pastabos |
Pasiruošimas pamokai | Mokytoja atsineša žurnalą, atsiverčia knygą, pasiruošia kitus užrašus. | Mokiniai tuo tarpu taip pat išsitraukia iš kuprinių knygas, sąsiuvinius, rašiklius. | Klasėje triukšmas, mokiniai kalbasi. |
Skambutis 8.55 val.Pamokos pradžia, susitvarkymas 8.57 val. | Mokytoja pasisveikina, prašo prisiminti namų darbus. Sutikrina, kas yra klasėje. | Mokiniai atsiverčia sąsiuvinius, trumpai prisimena namų darbus. | Mokiniai truputį šurmuliuoja. |
Namų darbų tikrinimas 8.57 val. | Mokytoja iš eilės 8 mokinių paprašo paskaityti po keletą veiksmažodžių iš namų darbų. | Skaito ir aiškina, kaip ir kodėl sukirčiavo priešdėlinius veiksmažodžius ir pagrindines jų formas. | Mokiniai po truputį įsijungia į darbą. |
9.10 val. | Užduodamas atlikti analogiškas pratimas kaip ir namuose.Mokytoja pereina per klasę ir peržvelgia antrąjį namų darbų pratimą, kuris taip pat turėjo būti atliktas. | Mokiniai rašo ir kirčiuoja priešdėlinius veiksmažodžius. | |
9.17 val. | Kelių mokinių prašoma paskaityti atliktą pratimą. | Keletas mokinių skaito, kaip atliko šį pratimą raštu. | Kiti tikrinasi, ar taip pat sukirčiavo priešdėlinius veiksmažodžius ir jų pagrindines formas. |
Naujos temos dėstymas 9.20 val. | Mokytoja skelbia naujos pamokos temą „Dalyvių kirčiavimas“ ir pradeda aiškinimą. Lentoje rašo pavyzdžius ir išimtis iš taisyklių. Kirčiuoja dalyvius. | Viską žymisi sąsiuviniuose, atidžiai klauso. | Klasėje tyla, kokios dar iki tol nebuvo. |
Užduotis raštu 9.32 val. | Išaiškinusi temą, skiria užduotį raštu iš vadovėlio, kad būtų įtvirtintos dalyvių kirčiavimo taisyklės. | Mokiniai kirčiuoja sąsiuviniuose. | Girdimas darbinis šurmuliukas, bet negarsus, visi mokiniai dirba, kai kas pasikalba, pasitaria, pažvilgčioja į draugo sąsiuvinį. |
Darbų skaitymas 9.36 | “Iš eilės po viena pavyzdį perskaitykite tiek kiek sukirčiavote.” | Keletas mokinių paskaito, kaip sukirčiavo dalyvius. | |
Namų darbų skyrimas 9. 39 | Mokytoja užduota namų darbus iš naujos temos. | Mokiniai pasižymi sąsiuviniuose. | Skamba skambutis, klasėje pasigirsta šurmulys. |
__________________________
Daugiau apie tai skaitykite:
Pamokos analizė – pavyzdys (II dalis)
Pamokos analizė – pavyzdys (III dalis)
Pamokos analizės planas (I dalis)
Pamokos analizės planas (II dalis)
Lietuvių kalbos kirtis ir priegaidė