1. Klasė: 5a
2. Dalykas: lietuvių klaba
3. Mokytojas: ……
4. Pamokos tema: Aplinkybės.
5. Pamokos tikslai:
a) mokomieji: mokiniai turi įgyti žinių apie sakinio dalis – aplinkybes, taikydami taisykles, mokėti jas atpažinti sakiniuose.
b) lavinamieji: išlavinti mokinius aplinkybes skirti iš kitų sakinio dalių; tobulinti jau turimus gūdžius; formuoti jų savarankiškumą ir skatinti kūrybingai veikti.
c) auklėjamieji: auklėti kultūringą ir dorovingą asmenybę, diegti gimtosios kalbos žinias, formuoti darbinius įpročius.
6. Pamokos tipas: naujos temos išdėstymas, praeitos trumpas pakartojimas.
7. Metodai: mokytoja derino įvairius metodus – informacinius, operacinius. Informaciniai: aiškinimas, demonstravimas. Operaciniai: treniruotė, kontekstinės pratybos, skaitymo ir rašymo darbai, grafiniai darbai.
8. Priemonės: schema lentoje, vadovėlis, mokinių piešiniai.
Pamokos eiga | Pamokos eiga | ||
Pamokos dalys ir laikas | Mokytojo veikla | Mokinio veikla | Pastabos |
Pasiruošimas pamokai | Mokytoja atsineša žurnalą, atsiverčia knygą, pasiruošia kitus užrašus. | Mokiniai tuo tarpu taip pat išsitraukia iš kuprinių knygas, sąsiuvinius, spalvotus pieštukus, rašiklius. | Klasėje triukšmas, mokiniai kalbasi. |
Skambutis 8.00 val.Pamokos pradžia, susitvarkymas 8.01 val. | Mokytoja pasisveikina, prašo prisiminti namų darbus. | Mokiniai atsiverčia sąsiuvinius, trumpai prisimena namų darbus. | Mokytojai įėjus, mokiniai atsistoja, nors dar truputį šurmuliuoja. |
Namų darbų tikrinimas 8.01 val. | Kviečia prie lentos keletą mokinių pristatyti namų darbų. | Skaito ir aiškina, ką parašė ir nupiešė. | Nekantraudami kelią rankas, kad ir juos pakviestų. |
8.05 val. | Mokytoja trumpai žodžiu mokiniams dalyvaujant, primena praeitą temą apie kalbos dalis. | Aktyviai atsakinėja. | Ne visi įsijungia į darbą. |
8.07 val. | Trumpai įtvirtina pagrindines taisykles. | Atsakinėja visi kartu (atsakymai neilgi). | Kai kurie mokiniai šurmuliuoja, dar neįsijungia į darbą. |
Naujos temos dėstymas 8.10 val. | Mokytoja lentoje užrašo naujos pamokos temą „Aplinkybės“ ir pradeda aiškinimą. Braižo sakinio schema lentoje, išryškina aplinkybes. | Viską žymisi sąsiuviniuose, atidžiai klauso. | Klasėje tyla, kokios dar iki tol nebuvo. |
Užduotis raštu 8.17 val. | Išaiškinusi temą, skiria užduotį raštu: „Nupieškite piešinį, kuriame atsispindėtų sakinys, išryškėtų aplinkybių vieta jame. Sugalvokite po sakinį su trimis aplinkybėmis.” | Mokiniai, susipažinę su tema, piešia sąsiuviniuose gyvūnus, ant jų kūno dalių rašo sakinio dalių pavadinimus, su aplinkybėmis galvoja sakinius. | Girdimas darbinis šurmuliukas, bet negarsus, visi mokiniai dirba, kai kas pasikalba, pasitaria, pažvilgčioja į draugo sąsiuvinį. |
8.27 val. | Mokytoja pildo žurnalą. | ||
Darbų skaitymas 8.28 val. | Skelbia darbų pristatymą, stebi, kaip mokiniai suprato naują temą. | Pakviestas mokinys piešinį parodo klasei, paaiškina jį, paskaito sugalvotus sakinius, pasako, kur yra aplinkybės ir kokios. (Darbus pristato 4 mokiniai) | Klasė klauso, susidomėjus žiūri piešinius. |
Pratimai žodžiu 8.36 val. | „Dabar atsiverskite vadovėlius ir skaitysime 3 pratimą.“ | Pakviestas mokinys skaito vieną sakinį, ieško aplinkybių, pasako, kokias randa. | Klasės draugai klauso, jei draugas suklysta, visi garsiai jį taiso, visi nori skaityti sakinius, kelia rankas. |
8.40 val. | Skiria panašų pratimą raštu. | Nurašo kelis sakinius, Braukia sakinio dalis. | |
8.41 val. | Mokytoja lentoje užrašo namų darbų pratimus. | Kai kurie mokiniai nedirba, kalbasi, jau gal šiek tiek per pamoką nuvargo. | |
8.42 val. | Paprašo kelių mokinių paskaityti. | Skaito nurašytus sakinius, juos aiškina. | |
8.45 val. | Mokytoja paaiškina kokiu principu turės mokiniai atlikti namų darbus.Padėkoja už darbą. Atsisveikina. | Užsirašo namų darbus, susideda daiktus, atsisveikina | Skambučiui nuskambėjus klasėje vėl didelis triukšmas. |
___________________________
Daugiau skaitykite:
Pamokos analizė – pavyzdys (I dalis)
Pamokos analizė – pavyzdys (II dalis)
Pamokos analizė – pavyzdys (III dalis)
Pamokos analizės planas (III dalis)