Tarptautinių žodžių, kilusių iš italų ir ispanų kalbų, pavyzdžiai

IŠ ITALŲ KALBOS

Banditas, ~ė (it. bandito) – gaujos narys; ginkluotas plėšikas.

Operetė (it. operetta) – komedijinio pobūdžio muzikinis-sceninis kūrinys, kuriame jungiamas dainavimas su šokiu ir kalbėjimu.

Porcelianas (it. porcellana): 1. dirbtinai gaminama mineralinė masė iš aukštos rūšies molio (kaolino) su įvairiomis priemaišomis: kvarcu, kaulo špatu ir kt.; p. sunkiai lydomas, atsparus ugniai, nelaidus vandeniui ir atsparus rūgščiai, taip pat turi geras elektroizoliacines savybes; 2. tos masės dirbiniai, dukart degti ir aptraukti glazūra.

Portulanai (it. portolano < porto „uostas“) – jūrų laivybos žemėlapiai, kurie buvo vartojami 13 – 16 a.; portulanuose labai detaliai buvo parodomas pakrantės ruožas.

Regata (it. regata) – didelės viešos varžybos irkliniais, buriniais arba motoriniais laivais, tradiciškai rengiamos nustatytu metų laiku.

IŠ ISPANŲ KALBOS

Kokamedis (isp. Coca < aimara k..) – kokamedinių šeimos Pietų Amerikos krūmas odiškais lapais, iš kurių gaunamas kokainas.

Matadoras (isp. matador < matar – užmušti) – bulių kautynėse – svarbiausias kautynių dalyvis; matadoro uždavinys yra suduoti gyvuliui lemiamą smūgį; m. kitaip vadinamas espada arba toreadoras.

Bolero (isp. bolero): 1.  senovinis ispanų liaudies šokis, pritariamas dainavimu ir kastanjiečių pliauškinimu; 2. liaudinio ispanų kostiumo dalis (trumpa berankovė).

Senjora (isp. senora) – ponia (Ispanijoje).

Pãsos dgs. (2) (isp. paso – vienaveiksmė pjesė) – lit. ispanų liaudies teatro atmaina. Vienaveiksmė farso pobūdžio pjesė, intermedija.

Mulatas (isp. mulato) – gimęs iš mišrios baltųjų ir negrų santuokos.

Bananas (isp. banano) – bananinių šeimos gigantinių tropinių žolių gentis; yra žinoma apie 80 rūšių; kai kurios rūšys auginamos kaip vaisinės, kitos kaip tekstilinės arba dekoratyvinės.

__________________________

Daugiau apie tai skaitykite:

Tarptautinių žodžių, kilusių iš vokiečių ir prancūzų kalbų, pavyzdžiai
Tarptautinių žodžių, kilusių iš graikų ir lotynų kalbų, pavyzdžiai
Tarptautinių žodžių, kilusių iš anglų ir rusų kalbų, pavyzdžiai

Įrašo “Tarptautinių žodžių, kilusių iš italų ir ispanų kalbų, pavyzdžiai” komenatarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *